City Breaki w Izraelu


CITY BREAK IZRAEL

Jerozolima to starożytne miasto powstałe na styku kultur i tradycji, będące najświętszym miejscem dla trzech wielkich religii. Mówi się, że to miasto, którego nie wystarczy odwiedzić – trzeba je poczuć i to najlepiej wszystkimi zmysłami. Zobaczyć światłocienie układające się w wąskich uliczkach starego miasta, poczuć zapach świec palonych w świątyniach, dotknąć choć przez chwilę chropowatych kamieni Ściany Płaczu, usłyszeć poranne wezwania do modlitwy napływające z minaretów i spróbować specjałów lokalnej kuchni, która jest unikalną mieszanką wpływów arabskich i żydowskich. Nie sposób nie zwiedzić tu zabytków związanych z historią Chrześcijan, Żydów i Muzułmanów. Koniecznie trzeba zobaczyć panoramę Jerozolimy z Góry Oliwnej, przejść Via Dolorosa, zajrzeć do Ogrodu Getsemani, zadumać się pod Ścianą Płaczu, pospacerować bulwarem Ben Yehuda i zajrzeć na niesamowity targ Mehane Yehuda.

 

Tel-Awiw-Jafa to drugie co do wielkości miasto Izraela. Sama Jaffa to starożytny port, który trwa w tym miejscu od niemal 7000 tysiecy lat, a jego nabrzeża przyjmowały statki fenickie, egipskie, żydowskie i rzymskie. Urokliwe stare miasto to miejsce, w którym wielowiekowa historia łączy się z pięknem sztuki nowoczesnej. Sam Tel Awiw narodził się na początku XX wieku i w przeciwieństwie do Jerozolimy jest miastem zupełnie świeckim, a życie tętni na jego ulicach przez całą dobę! Będąc w Tel Awiwie koniecznie trzeba zobaczyć zabytkowe, obszerne wille w dzielnicy Neve Tzedek oraz modernistyczne budynki Białego Miasta - doskonały przykład stylu architektonicznego zwanego bauhausem. Punktem obowiązkowym jest też wizyta na kolorowym i gwarnym targu Karmel. Koniecznie trzeba też zobaczyć Starą Jaffę i spojrzeć na Tel Awiw z jednego z punktów widokowych.

 

Kameralne Betlejem to miejsce, w którym według tradycji chrześcijańskiej przyszedł na świat Jezus Chrystus. Koniecznie trzeba odwiedzić tu Bazylikę Narodzenia Pańskiego i wyjątkowy Kościół Groty Mlecznej. Wielbicieli street arty zachwycą z pewnością wymowne prace Banksy'ego.

Na chwilę obecną nie ma dostępnych terminów na tą wycieczkę. Zapraszamy wkrótce!

Na tą wycieczkę nie przygotowujemy pakietów indywidualnych, ale jeśli masz grupę zainteresowaną wyjazdem, skontaktuj się z naszym Działem Grupowym.