City Breaki w Izraelu


CITY BREAK JEROZOLIMA

Jerozolima to starożytne miasto powstałe na styku kultur i tradycji, będące najświętszym miejscem dla trzech wielkich religii. Mówi się, że to miasto, którego nie wystarczy odwiedzić – trzeba je poczuć i to najlepiej wszystkimi zmysłami. Zobaczyć światłocienie układające się w wąskich uliczkach starego miasta, poczuć zapach świec palonych w świątyniach, dotknąć choć przez chwilę chropowatych kamieni Ściany Płaczu, usłyszeć poranne wezwania do modlitwy napływające z minaretów i spróbować specjałów lokalnej kuchni, która jest unikalną mieszanką wpływów arabskich i żydowskich.

Co warto zobaczyć w Jerozolimie? Jerozolima to miasto idealne na krótki, weekendowy wypad! Nie sposób nie zwiedzić tu zabytków związanych z historią Chrześcijan, Żydów i Muzułmanów. Koniecznie trzeba zobaczyć panoramę Jerozolimy z Góry Oliwnej, przejść Via Dolorosa, zajrzeć do Ogrodu Getsemani, zadumać się pod Ścianą Płaczu, pospacerować bulwarem Ben Yehuda i zajrzeć na niesamowity targ Mehane Yehuda.
W czasie wolnym warto wybrać się do Tel Awiwu, który różni się od Jerozolimy tak bardzo jak to tylko możliwe! 

 

CITY BREAK TEL AWIW

Tel-Awiw-Jafa to drugie co do wielkości miasto Izraela. Sama Jaffa to starożytny port, który trwa w tym miejscu od niemal 7000 tysiecy lat, a jego nabrzeża przyjmowały statki fenickie, egipskie, żydowskie i rzymskie. Urokliwe stare miasto to miejsce, w którym wielowiekowa historia łączy się z pięknem sztuki nowoczesnej. Sam Tel Awiw narodził się na początku XX wieku i w przeciwieństwie do Jerozolimy jest miastem zupełnie świeckim, a życie tętni na jego ulicach przez całą dobę!
Co warto zobaczyć w Tel Awiwie?
Będąc w Tel Awiwie koniecznie trzeba zobaczyć zabytkowe, obszerne wille w dzielnicy Neve Tzedek oraz modernistyczne budynki Białego Miasta - doskonały przykład stylu architektonicznego zwanego bauhausem. Punktem obowiązkowym jest też wizyta na kolorowym i gwarnym targu Karmel. Koniecznie trzeba też zobaczyć Starą Jaffę i spojrzeć na Tel Awiw z jednego z punktów widokowych. 
Czas wolny
warto spędzić na jednej z piaszczystych plaż Tel Awiwu lub odkrywając nieszablonowe dzieła sztuki w jednej z galerii sztuki nowoczesnej.

 

Nasze city breaki w Jerozolimie

Na chwilę obecną nie ma dostępnych terminów na tą wycieczkę. Zapraszamy w kolejnym sezonie letnim!

Możesz też zapytać o pakiet - stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie!

Na chwilę obecną nie ma dostępnych terminów na tą wycieczkę. Zapraszamy w kolejnym sezonie letnim!

Możesz też zapytać o pakiet - stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie!