City Breaki we Włoszech

 

CITY BREAK MEDIOLAN

Mediolan to najważniejsze miasto północnych Włoch i stolica regionu Lombardia. Kojarzony przede wszystkim z luksusową modą i najlepszym designem, Mediolan ma do zaoferowania znacznie więcej – to miasto idealne dla miłośników sztuki i architektury, a także dla wszystkich zainteresowanych życiem i twórczością Leonarda da Vinci.

Co warto zobaczyć w Mediolanie? Niekwestionowanym symbolem Mediolanu jest gotycka Katedra Najświętszej Marii Panny, zwana po prostu Duomo. Teren wokół katedry to serce miasta, gdzie znajdują się takie zabytki jak Pasaż Wiktora Emmanuela II, będący najpiękniejszą galerią handlową Europy; budynek słynnej Opery La Scala czy Park Sempione z Zamkiem Sforzów – jednej z najpotężniejszych rodzin mediolańskich. Mediolan to też urokliwe dzielnice artystyczne, takie jak Brera czy Navigli.

W czasie wolnym warto spędzić chwilę na buszowaniu po kramach rzemieślników lub wybrać się na przedstawienie do La Scali. 

 

CITY BREAK NEAPOL

Położony u stóp Wezuwiusza Neapol to najważniejsze miasto południowych Włoch i stolica regionu Kampania. Złożony przez Greków Neapol ma burzliwą historię – ze względu na strategiczne położenie, przechodził z rąk do rąk, a kolejni władcy zmieniali się w kalejdoskopie. Znalazło to swoje odbicie w kulturze i architekturze oraz… języku neapolitańskim, którym przez długi czas posługiwali się mieszkańcy miasta. Do dziś Neapol uważany jest za jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych Europy! Wszyscy miłośnicy muzyki klasycznej na pewno wiedzą, że tu wykształcił się jedyny w swoim rodzaju neapolitański styl operowy, a wielbiciele dobrej kuchni – że tu narodziła się pizza!

Co warto zobaczyć w Neapolu? Choć niektórzy uważają, że Neapolu się nie zwiedza, tylko przeżywa, to polecamy zajrzeć choćby na jeden z największych z włoskich placów – Piazza del Plebiscito, przy którym znajduje się Pałac Królewski i Kościół św. Franciszka. Warto też odwiedzić jeden z neapolitańskich zamków – Castel Nuovo lub Castel dell’ Ovo oraz uliczkę, przy której znajdują się bożonarodzeniowe szopki, z których słynie miasto. Będąc w Neapolu koniecznie trzeba też wybrać się na wycieczkę do Pompejów, gdzie znajdują się słynne wykopaliska. 

W czasie wolnym warto wybrać się na Capri - najpiękniejszą z włoskich wysp!

 

CITY BREAK RZYM

Rzym to stolica Włoch i jedno z najchętniej odwiedzanych miast świata. Nie bez powodu nazywany jest Wiecznym Miastem – historię jednej z największych potęg świata widać tu na każdym kroku! Rzym to właściwie muzeum na świeżym powietrzu, gdzie podziwiać można dzieła ze wszystkich epok, począwszy od Starożytności, a na czasach współczesnych skończywszy!

Co warto zobaczyć w Rzymie? Symbolem Rzymu jest oczywiście Koloseum – dawny amfiteatr dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków świata, a miasto pełne jest pamiątek po czasach imperium. Będąc w Rzymie koniecznie trzeba odwiedzić znajdujące się na jego terenie państwo Watykan – to tu znajduje się siedziba papiestwa, oszałamiająca Bazylika św. Piotra, bezcenna Kaplica Sykstyńska oraz Muzea gromadzące jedną z najwspanialszych kolekcji sztuki. Rzym to także arcydzieła architektury barokowej, której symbolem są liczne kościoły, rozległe place i bogato zdobione fontanny, z Fontanną di Trevi na czele! 

W czasie wolnym warto usiąść na chwilę w jednej z rzymskich lodziarni i poczuć się jak prawdziwy obywatel Wiecznego Miasta!

 

CITY BREAK TOSKANIA

Toskania to najpiękniejszy z włoskich regionów! Malownicze widoki; absolutnie doskonałe miasta, z których każde ma swoją własną unikalną atmosferę; niewielkie wioski przepięknie wkomponowane w krajobraz; zielone winnice, z których pochodzi legendarne chianti i kuchnia, która nie ma sobie równych to tylko kilka powodów, żeby odwiedzić Toskanię!

Co warto zobaczyć w Toskanii? Toskania to nie tylko piękne krajobrazy, ale też miasta o fascynującej historii i wspaniałej architekturze. Za Perłę Toskanii uważana jest Florencja – stolica regionu, a za perłę Florencji – Katedra Santa Maria del Fiore, absolutne arcydzieło architektury sakralnej zwieńczone imponującą kopułą. Drugą ikoną Florencji jest Most Złotników – jeden z niewielu zabudowanych mostów zachowanych w Europie.

Będąc w Toskanii warto też zobaczyć choćby Pizę z jej Krzywą Wieżą; urokliwą Lukkę, czy ukochaną przez rzeźbiarzy Pietrasantę. W Toskanii warto jednak przede wszystkim zatrzymać się na chwilę i chłonąć urodę i atmosferę miejsca, nie bez powodu uważanego za najpiękniejsze w całej Italii!

A w czasie wolnym można wybrać się nad morze, do słynnego toskańskiego kurortu Viareggio!

 

CITY BREAK WENECJA

Wenecja to jedno z najpiękniejszych miast Europy! Ze względu na swoją urodę przez Włochów nazywana jest Serenissima, czyli Najjaśniejsza, a swoje serce oddał jej sam Napoleon. Unikatowość Wenecji to wynik jej położenia w lagunie i ciągłe uczucie ulotności tego miasta oraz fascynująca mieszanka wpływów orientalnych i zachodnioeuropejskich w architekturze.

Co warto zobaczyć w Wenecji? Wenecja to przede wszystkim Plac św. Marka, przy którym znajdują się najważniejsze zabytki: wspaniała Bazylika św. Marka, strzelista Kampanila i absolutnie doskonały Pałac Dożów. Symbolem Wenecji jest jednak Most Rialto spinający brzegi Canale Grande – jeden z najpiękniejszych mostów świata! Świetnym pomysłem na zwiedzanie Wenecji nieco mniej turystycznym szlakiem jest wycieczka tramwajem wodnym po wyspach położonych na lagunie. Warto odwiedzić przede wszystkim kolorowe Burano oraz Murano, słynące z pięknych, szklanych wyrobów. Warto też wybrać się do Dzielnicy Żydowskiej – pierwszej z takich dzielnic w Europie, w której łatwiej spotkać mieszkańców niż turystów.

W czasie wolnym warto wybrać się na wycieczkę do pobliskiej Padwy – miasta związanego z życiem świętego Antoniego. Jednak Padwa to nie tylko Bazylika św. Antoniego, ale przede wszystkim niezwykle urokliwe miasto uniwersyteckie o niezapomnianej atmosferze. To tutaj w skupieniu uczyli się m.in. Mikołaj Kopernik i Jan Kochanowski. 

NOWOŚĆ! CITY BREAKI W BOLONII

CITY BREAKI W WENECJI

CITY BREAKI W TOSKANII

CITY BREAKI W BARI

CITY BREAKI W NEAPOLU

CITY BREAKI W MEDIOLANIE

CITY BREAKI W RZYMIE