City Breaki w Grecji

 

CITY BREAK ATENY

Ateny to bez wątpienia kolebka demokracji i obecnej cywilizacji zachodnioeuropejskiej. To też najpotężniejsze miasto starożytności, z którego pochodzili najważniejsi filozofowie, naukowcy i artyści naszego kontynentu. Zarówno Ateny, jak i cały pobliski Półwysep Peloponeski, to miejsca idealne dla wszystkich zafascynowanych historią i mitologią, wielbicieli pięknych widoków oraz miłośników wspaniałej kuchni!

Co warto zobaczyć w Atenach? Obowiązkową pozycją podczas krótkie wypadu do Aten jest majestatyczny Akropol – symbol miasta i dawnej potęgi greckich bogów. Chyba każdy turysta przybywający do Aten, swoje pierwsze kroki kieruje właśnie tutaj. Nie bez powodu - panorama miasta, rozciągająca się z ruin starożytnej świątyni, zapiera dech w piersiach!

Ale Ateny to nie tylko Akropol. Inne zakątki miasta, jak choćby urokliwa dzielnica Psiri, malownicza Anafiotika, elegancka Eksarchia czy rozrywkowa Plaka również przyciągają turystów niebanalną historią, wąskimi uliczkami pełnymi kwiatów i licznymi knajpkami oferującymi dania lokalnej kuchni.
Czas wolny można poświęcić na eksplorowanie mniej znanych miejsc, takich jak dawna wioska olimpijska czy Gazi - fenomenalnie zrewitalizowana przestrzeń w dawnej gazowni. Warto też skusić się na wyjazd na Riwierę Ateńską, do której można dojechać tramwajem z centrum greckiej stolicy.

City Breaki w Salonikach

CITY BREAKI W ATENACH