City Breaki w Hiszpanii

CITY BREAK BARCELONA

Barcelona to najważniejsze miasto i oficjalna stolica Katalonii - regionu który wprawdzie należy do Hiszpanii, ale ma swój odrębny język, historię i kulturę. Dzisiaj Barcelona jest przede wszystkim miasto kojarzona z Antonio Gaudim – genialnym architektem, któremu miasto zawdzięcza swoje największe zabytki, czyli pełen symbolicznych odniesień Kościół Sagrada Familia, czy bajkowy Park Guell. 
Co zobaczyć w Barcelonie?
Oprócz fantazyjnej architektury Gaudiego, będącej wizytówką miasta, w Barcelonie warto wybrać się choćby na przechadzkę najpiękniejszym deptakiem Europy, czyli aleją La Rambla. Tuż przy La Rambli znajduje się najbardziej znany targ miasta – Mercat La Boqeria, który przyciąga turystów bajecznymi kolorami! Ogromne wrażenie robią też skarby Dzielnicy Gotyckiej i obiekty olimpijskie, ale dla fanów sportu zapewne najważniejsza będzie wizyta na Camp Nou, którego gospodarzem jest FC Barcelona.
Czas wolny warto wykorzystać na chwilę relaksu! Barcelona oraz kurorty na Costa Brava oferują wspaniałe piaszczyste plaże – to idealne miejsce na odpoczynek po pełnym wrażeń zwiedzaniu miasta!

CITY BREAK MADRYT

Madryt to jedno z tych miast, które zyskują przy bliższym poznaniu! Trzeba przyznać, że powiedzenie „Życie jak w Madrycie” nie wzięło się znikąd – hiszpańska stolica tętni życiem przez całą dobę! Madryt to też miasto z największą liczbą barów w Europie – jest ich tu kilka tysięcy! Rano mieszkańcy hiszpańskiej stolicy wpadają do kafejki na churros con chocolate i kawę – typowo madryckie słodkie śniadanie; w przerwie na lunch zaglądają do baru na drobne przekąski tapas; a po pracy spotykają się na obiedzie w ulubionej knajpce. Wieczór to pora na zabawę – kieliszek wina z przyjaciółmi, czy rajd po klubach, z których słynie Madryt.
Co warto zobaczyć w Madrycie?
Madryt to miasto królewskie, co widać na każdym kroku – ogromne wrażenie robi Palacio Real i liczne place znajdujące się na Królewskim Szlaku. To też miejsce idealne dla miłośników sztuki! Madryt słynie ze wspaniałych kolekcji malarstwa, z których ta w Muzeum Prado jest zdecydowanie najpiękniejsza. Charakterystyczny dla Madrytu jest fakt, że każda dzielnica stanowi jakby osobne miasteczko. Dzielnice różnią się zabudową, historią i atmosferą, a każda jest warta poznania!
Czas wolny
warto wykorzystać na mały rajd po madryckich barach, by poczuć się jak prawdziwy madrileno!

City Breaki w Walencji

Nasze city breaki w Barcelonie (hotel w centrum)