07.09.23 | Nowy certyfikat ubezpieczeniowy

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA

Mamy już nową gwarancję ubezpieczeniową, która będzie obowiązywała dla rezerwacji potwierdzonych od 18.09.23 do 17.09.24 włącznie. Uczestnicy naszych wycieczek, którzy potwierdzili swoje rezerwacje do 17.09.23 włącznie bedą chronieni poprzednią polisą. Obydwa certyfikaty z Signal Iduna Polska S.A. znajdziecie w zakładce Dokumenty.

01.08.23 | Nowy podatek turystyczny w Rzymie

WYŻSZY CITY TAX W RZYMIE

Zgodnie z decyzją władz Rzymu, od 1 października 2023 zostanie podniesiony podatek turystyczny. City tax jest obowiązkowy dla wszystkich turystów, którzy są zakwaterowani w Rzymie. I tak od 1 października city tax będzie wynosił

  • 6 €/os/noc (zamiast 4 €/os/noc) w hotelach 3*
  • 7,5 €/os/noc (zamiast 6 €/os/noc) w hotelach 4*

Z podatku w dalszym ciągu będą zwolnione osoby, które nie ukończyły 16 lat.

26.07.23 | Zima 23/24 już w sprzedaży

CITY BREAKI NA ZIMĘ 23/24 W SPRZEDAŻY

Z przyjemnością informujemy, że już dzisiaj pojawią się pierwsze oferty na sezon zimowy 2023/2024 obejmujący terminy od początku listopada 2023 do końca marca 2024. Oferty stopniowo będą pojawiać się w systemie rezerwacyjnym i na stronie.

Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was zniżki za wczesną rezerwację - największe zniżki czekają na Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun. Regulamin promocji znajdziecie w zakładce Dokumenty. Zapraszamy!

15.06.23 | Remont stadionu Camp Nou

REMONT STADIONU CAMP NOU

Informujemy, że z uwagi na remont stadionu Camp Nou w Barcelonie, od 7.06.23 zamiast zwiedzania stadionu Muzeum FC Barcelona, będzie można wybrać się na Barça Immersive Tour. Nowa ekspozycja została przygotowana w budynku Palau de Gel, w którym dotychczas mieściło się lodowisko. Na fanów futbolu czekają multimedialne atrakcje i zaawansowane technologie (m.in. hologramy). Niestety nie będzie można jednak zwiedzić stadionu.

Oczywiście nie będzie również możliwości, by wybrać się na mecz Dumy Katalonii. W kolejnym sezonie mecze zostaną przeniesione na Stadion Olimpijski na Wzgórzu Montjuic. Niestety ten obiekt pomieści jedynie ok. 50 tysięcy kibiców, a miejsca zostaną przeznaczone dla fanów posiadających karnety.

Remont stadionu ma potrwać do końca sezonu 2025-2026, a efektem ma być kompleks sportowy Espai Barca ze stadionem, który pomieści ponad 105 tysięcy kibiców (więcej przeczytacie tutaj).

Zapraszamy na kolejne city breaki w Barcelonie już we wrześniu!

06.06.23| Wizzair - zmiany w odprawie online

ZMIANA ZASAD ODPRAWY ON-LINE

Linie lotnicze Wizzair zmieniają zasady odprawy on-line. Już do 12 czerwca bezpłatnej odprawy będzie można dokonać na 24 h przed wylotem (nie zaś na 48 h, jak dotychczas). Wcześniejsza odprawa on-line będzie możliwa jedynie dla osób, które wykupią miejsca w samolocie.
Oznacza to, że Uczestnicy naszych wycieczek, którzy nie wykupili miejsc obok siebie, otrzymają karty nieco później niż zwykle!