Nasze city breaki w Szwecji

CITY BREAK SZTOKHOLM

Położona na archipelagu sztokholmskim szwedzka stolica uważana jest za najpiękniejsze miasto Skandynawii. Urokliwa starówka z labiryntem wąskich uliczek i kolorowymi kamienicami; liczne parki i zielone wyspy, pomiędzy którymi najlepiej podróżować stateczkiem, nietypowe muzea i pełna szwedzkiego luzu atmosfera - to tylko kilka powodów, by wybrać się do Sztokholmu choćby na weekend!

 

Co warto zobaczyć w Sztokholmie? Punktem obowiązkowym na liście każdego turysty jest z pewnością Gamla Stan - stare miasto z Pałacem Królewskim i reprezentacyjnym Parlamentem; jedyne w swoim rodzaju Muzeum Statku Vasa; zabytkowa Katedra, w której koronowani są szwedzcy władcy oraz Stortorget - najstarszy plac w Szwecji. Wielbiciele skandynawskich kryminałów mogą wybrać się na spacer jednym ze szlaków literackich, zaś miłośnicy muzyki powinni zajrzeć do Muzeum ABBA. Sztokholm może pochwalić się również swoim metrem - stacje zostały bowiem zamienione w ogromne podziemne muzeum sztuki współczesnej. 

 

W czasie wolnym warto wybrać się do Skansenu na zielonej Wyspie Djurgarden. To pierwsze tego typu muzeum na otwartym powietrzu, które dało nazwę wszystkim skansenem na świecie!