Nasze city breaki w Szwecji

CITY BREAK SZTOKHOLM

Położona na archipelagu sztokholmskim szwedzka stolica uważana jest za najpiękniejsze miasto Skandynawii. Urokliwa starówka z labiryntem wąskich uliczek i kolorowymi kamienicami; liczne parki i zielone wyspy, pomiędzy którymi najlepiej podróżować stateczkiem, nietypowe muzea i pełna szwedzkiego luzu atmosfera - to tylko kilka powodów, by wybrać się do Sztokholmu choćby na weekend!

 

Co warto zobaczyć w Sztokholmie? Punktem obowiązkowym na liście każdego turysty jest z pewnością Gamla Stan - stare miasto z Pałacem Królewskim i reprezentacyjnym Parlamentem; jedyne w swoim rodzaju Muzeum Statku Vasa; zabytkowa Katedra, w której koronowani są szwedzcy władcy oraz Stortorget - najstarszy plac w Szwecji. Wielbiciele skandynawskich kryminałów mogą wybrać się na spacer jednym ze szlaków literackich, zaś miłośnicy muzyki powinni zajrzeć do Muzeum ABBA. Sztokholm może pochwalić się również swoim metrem - stacje zostały bowiem zamienione w ogromne podziemne muzeum sztuki współczesnej. 

 

W czasie wolnym warto wybrać się do Skansenu na zielonej Wyspie Djurgarden. To pierwsze tego typu muzeum na otwartym powietrzu, które dało nazwę wszystkim skansenem na świecie!

Na chwilę obecną nie ma dostępnych terminów na tą wycieczkę. Zapraszamy w kolejnym sezonie letnim!

Możesz też zapytać o pakiet - stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie!