City Breaki w Portugalii

 

CITY BREAK LIZBONA


Położona nad rzeką Tag, przy jej ujściu do Oceanu Atlantyckiego,
Lizbona jest najbardziej wysuniętą na zachód stolicą kontynentalnej Europy. Fakt ten oraz bogata historia morskich podbojów, czyni ją „miastem na końcu świata”, tak atrakcyjnym dla wszystkich marzycieli! Wrażenie to potęgują nostalgiczne dźwięki fado i turkotanie zabytkowego tramwaju!

Co warto zobaczyć w Lizbonie? Sercem i ikoną Lizbony jest dzielnica Alfama, która słynie z licznych zabytków i niepowtarzalnej atmosfery. Ozdobione kaflami kamienice, wąskie uliczki i melancholijne dźwięki fado przyciągają tutaj turystów z całego świata. Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania Lizbony jest przejażdżka zabytkowym tramwajem, którego trasa łączy ze sobą Górne i Dolne Miasto. Koniecznie trzeba zajrzeć do Klasztoru Hieronimitów, odwiedzić największe Oceanarium w Europie oraz spróbować ciasteczek Pasteis de Belem, z których słynie Lizbona.

W czasie wolnym można pokusić się o wycieczkę do tajemniczych pałaców Sintry lub stanąć „na końcu Europy” odwiedzając Cabo da Roca. Można też po prostu trochę odpocząć nad Oceanem lub zagubić się w uliczkach Alfamy.


CITY BREAK PORTO

Porto
to dawna stolica kraju i bez wątpienia najpiękniejsze miasto północnej Portugalii. Położone u samego ujścia rzeki Duero do Oceanu Atlantyckiego, Porto powstało jako niewielka osada rybacka i do dziś słynie z wybornych owoców morza oraz jedynej w swoim rodzaju atmosfery! Z doliny Duero i z samego miasta pochodzą też wyborne portugalskie wina ze słynnym porto na czele. 
Co warto zobaczyć w Porto? Sercem Porto jest starówka, praktycznie w całości wpisana na listę w UNESCO. Wąskie brukowane uliczki Ribeiry, ściany zdobione azulejos, dźwięki fado i zapachy napływające z małych kawiarenek i barów to kwintesencja Porto! Podobnie jak przepiękna Księgarnia Lello, Dworzec Bento czy stalowy Most Dom Luis I, spinający brzegi Duero.
Obowiązkowym punktem na liście każdego turysty przybywającego do Porto jest też wizyta w Vila Nova Gaia i degustacja słynnego porto w jednej z piwnic lub knajpek z widokiem na starówkę.
A w czasie wolnym warto wsiąść w zabytkowy tramwaj i wybrać się nad Ocean!

CITY BREAKI W LIZBONIE