City Breaki w Wielkiej Brytanii


CITY BREAK EDYNBURG

Edynburg to bez wątpienia najpiękniejsze miasto Szkocji i choć nie dorównuje wielkością Glasgow, to właśnie ono jest stolicą regionu. Tu znajduje się szkocki Parlament, który od niedawna ma swoją siedzibę w nowoczesnym budynku w okolicy Pałacu Holyrood. To kamienne miasto, położone na powulkanicznych wzgórzach, sprawia wrażenie jakby czas się zatrzymał.

Co warto zobaczyć w Edynburgu? Podobnie jak przed wiekami, nad miastem góruje mroczny Zamek Edynburski, z którego aleją Royal Mile można przejść aż do Pałacu Holyrood. To też od wieków miasto królewskie, a w dokach Edynburga cumuje ulubiony jacht Elżbiety II, Britannia. Tym co przyciąga turystów do miasta jest niepowtarzalna atmosfera – w Edynburgu znajdziecie całą Szkocję w pigułce: wysokie, kamienne budynki; soczyście zielone łąki; mrożące krew w żyłach legendy; najlepszą whisky z Highlands; puby z muzyką na żywo; dudziarzy w kiltach i prawdziwą szkocką kuchnię! A w położonej nieopodal miasta Kaplicy Rosslyn swe tajemnice ukryli wolnomularze i templariusze! 

Czas wolny warto wykorzystać na wycieczkę śladami whisky i szkockich duchów! 

 

CITY BREAK LONDYN

Położony nad Tamizą Londyn to jedno z największych miast Europy, stolica Wielkiej Brytanii i główna siedziba brytyjskiej monarchii. Ta tętniąca życiem metropolia przyciąga turystów z całego świata, bo rzadko które miasto ma do zaoferowania tyle, co Londyn! Znajdziecie tu niepowtarzalną mieszankę zabytków historii z najlepszymi przykładami architektury współczesnej, zielone parki i restauracje serwujące dania wszystkich kuchni świata!

Co warto zobaczyć w Londynie? Londyn to królewskie miasto o przebogatej historii, która znajduje odbicie w miejskiej zabudowie - majestatycznym Opactwie Westminsterskim, imponującym Pałacu Buckingham, odnowionym Teatrze Globe czy w Tower of London - niezdobytej twierdzy, będącej symbolem Londynu. Wśród ikon kojarzących się z Londynem znajdziecie również czerwoną budkę telefoniczną, piętrowy autobus, królewskich strażników w niedźwiedzich czapach, czy London Eye – najsłynniejszy diabelski młyn Europy!
W czasie wolnym warto wybrać się na podniebną przejażdżkę na słynnym London Eye lub do jednej z londyńskich galerii sztuki współczesnej.

CITY BREAKI W LONDYNIE