Nasza oferta

 

NAJPIĘKNIEJSZE CITY BREAKI

Nasza oferta city break skierowana jest do wszystkich, którzy chcą naprawdę poznać słynne atrakcje turystyczne dużych miast i metropolii. Wygodna i szybka podróż samolotem, świetnie położone hotele, doskonali piloci prowadzący wycieczki – wszystko po to, żebyście mogli przeżyć wypad pełen niezapomnianych wrażeń!

REZERWACJA ON-LINE LUB W BIURZE PODRÓŻY

Wszystkie wycieczki organizowane przez nasze biuro możecie zarezerwować w siedzibie naszego biura w Poznaniu lub w jednym z licznych biur agencyjnych na terenie całej Polski. Na naszej stronie, w zakładce Biura Agencyjne, z łatwością łatwo znajdziecie najdogodniej położone biuro.
Każdą wycieczkę można zarezerwować również bez wychodzenia z domu, wypełniając formularz rezerwacyjny przy wybranej ofercie. Po wypełnieniu formularza otrzymacie potwierdzenie dokonania rezerwacji, a w krótkim czasie prześlemy maila, zawierającego wszystkie dokumenty niezbędne do zawarcia umowy.
Niezależnie od miejsca dokonania rezerwacji, cena jest zawsze taka sama!

Pakiet w dobrej cenie

 

PAKIETY W DOBREJ CENIE, NA WEEKEND I NIE TYLKO!

 

Nasze city breaki skonstruowane są tak, abyście nie musieli się już o nic martwić! Przy każdym programie znajdziecie szczegółowy opis świadczeń zawartych w cenie. Każdy z city breaków zawiera

  • przelot na wybranej trasie wraz z opłatami lotniskowymi
  • bagaż podręczny
  • transfer lotnisko - hotel - lotnisko
  • noclegi w dogodnie położonych hotelach
  • wyżywienie według podanej opcji
  • podstawowe ubezpieczenie KL, NNW i bagażu oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych
  • opiekę pilota, który realizuje program imprezy i służy wszelką pomocą

W cenie niektórych wycieczek znajdują się dodatkowe świadczenia. Przy każdym programie znajdziecie szczegółowo opisane świadczenia, które wliczone są w cenę wycieczki.

Ceny city breaków nie obejmują wydatków związanych z realizacją programu (biletów wstępu, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, itp.) – przy każdym programie wskazujemy kwotę, którą należy przeznaczyć na wyżej wymienione wydatki. Kwotę tą pilot zbiera na początku wycieczki i na jej zakończenie jest zobowiązany do rozliczenia się z wydanych pieniędzy. W trakcie trwania imprezy wszystkie rachunki są do wglądu Uczestników. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do rozliczenia, prosimy o natychmiastowy kontakt z pilotem - pozwoli to uniknąć jakichkolwiek niedomówień.

Dokumenty

 

WYMAGANE DOKUMENTY

 

W przypadku wyjazdu do Krajów Unii Europejskiej dla obywateli polskich nie jest wymagany paszport – do odbycia podróży wystarczy ważny dowód osobisty. W pozostałych przypadkach w programie zawarta jest informacja o tym, jakie dokumenty niezbędne są do wjazdu na terytorium danego kraju. 
Dzieci muszą posiadać własny
paszport lub tymczasowy dowód osobisty (w zależności od kierunku). 
Przepisy te dotyczą obywateli Polski, w przypadku, gdy Uczestnik posiada obywatelstwo innego kraju, bardzo prosimy o kontakt!
W razie zagubienia czy kradzieży dokumentów prosimy o natychmiastowe zgłoszenie tego faktu pilotowi wycieczki lub o kontakt z ambasadą lub konsulatem, gdyż bez dokumentów nie będziecie mogli wrócić do kraju.

 

POTWIERDZENIE REZERWACJI NA TYDZIEŃ PRZED WYLOTEM

 

Niezależnie od miejsca, w którym wykupiliście wycieczkę, na tydzień przed wylotem otrzymacie potwierdzenie dodatkowe zawierające wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące wyjazdu: potwierdzone godziny przelotów, dokładne miejsce i godzinę zbiórki, numer telefonu do pilota wycieczki oraz przepisy bagażowe. Na potwierdzeniu jest też wskazany sposób przekazania kart pokładowych lub biletów lotniczych.
Potwierdzenie jest wysyłane mailem do biura, w którym wycieczka była wykupiona lub bezpośrednio do Was (jeśli dokonaliście rezerwacji u nas w biurze lub przez naszą stronę).

Ramowy program zwiedzania

RAMOWY PROGRAM ZWIEDZANIA

Programy naszych city breaków dostępne na naszej stronie to programy ramowe, dlatego kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak zawsze gwarantujemy zrealizowanie wszystkich jego punktów. Program jest rozpisany zawsze na środkowe dni wycieczki, a pierwszy i ostatni dzień są traktowane jako dni przeznaczone na podróż, jednak jeśli pozwalają na to godziny przelotów, w te dni również realizowany jest program zwiedzania.
Prosimy też, aby pamiętać, że nasi piloci nie oprowadzają po wnętrzach muzeów, w których przepisy wymagają, aby zwiedzanie odbywało się pod opieką lokalnych przewodników. W zależności od muzeum będziecie zwiedzali z miejscowym, polskojęzycznym przewodnikiem lub indywidualnie, według wybranej przez siebie trasy. Często, zwłaszcza we Włoszech, zwiedzanie odbywa się z użyciem zestawów słuchawkowych - w takiej sytuacji otrzymacie odbiorniki wraz z zestawem słuchawkowym, tak aby lepiej słyszeć przewodnika.

Ze względu na różne godziny i dni przelotów, spotkanie z pilotem odbywa się na lotnisku w Polsce lub na lotnisku docelowym, już po wylądowaniu i odebraniu bagażu. Nawet jeśli spotkanie z pilotem nastąpi dopiero w kraju docelowym, otrzymacie od nas wszelkie niezbędne dokumenty oraz instrukcje dotyczące podróży.

Przelot liniami rejsowymi

 

TANIE LINIE LOTNICZE I PRZEWOŹNICY TRADYCYJNI

 

W ramach city breaków w większości przypadków korzystamy z usług tzw. tanich linii lotniczych. Należą do nich m.in. Wizzair, Ryanair oraz Easyjet. Na pokładach samolotów linii tego typu nie ma cateringu, jednak podczas lotu można zakupić napoje i drobne przekąski. Niektóre kierunki obsługiwane są jednak przez przewoźników tradycyjnych, takich jak LOT. Na rejsach tych linii serwowany jest catering odpowiedni do pory dnia, a pasażerowie biorący udział w programie Miles&More mogą prosić o naliczenie swoich mili.
Niezależnie jednak od tego, jakimi liniami będziecie podróżować, prosimy aby pamiętać, żeby pojawić się na lotnisku w czasie wskazanym na potwierdzeniu, ponieważ spóźniony pasażer traci prawo do przelotu!

Podane na naszej stronie godziny przelotów zależą tylko i wyłącznie od przewoźników i mogą ulec zmianie. Wszelkie zmiany aktualizujemy na bieżąco w systemie rezerwacyjnym, a na tydzień przed wylotem potwierdzamy ostateczne godziny lotów. Jeśli godziny lotów ulegną znaczącej zmianie, na pewno poinformujemy Was z wyprzedzeniem, prosząc o wyrażenie zgody na nowe godziny przelotu.

Przepisy bagażowe

 

BAGAŻ PODRĘCZNY I REJESTROWANY

 

Ceny wszystkich naszych wycieczek obejmują bagaż podręczny – jego wagę i wymiary każdy przewoźnik określa indywidualnie. Ceny naszych wycieczek nie zawierają bagażu głównego (jeśli jest inaczej, jest to zaznaczone w świadczeniach), ale można go dokupić za dodatkową opłatą, która zależna jest od długości lotu, terminu wycieczki oraz wielkości bagażu i jest ustalana przez przewoźnika. 

W przypadku przekroczenia limitu bagażowego trzeba będzie uiścić opłatę za nadbagaż według cennika danej linii lotniczej. Waga poszczególnych bagaży zależy od linii lotniczych, a ograniczenia bagażowe znajdziecie na umowie. 

 

PRZEPISY BAGAŻOWE

 

Dodatkowo na lotnisku obowiązują przepisy bagażowe związane z bezpieczeństwem lotu i dotyczą one przede wszystkim bagażu podręcznego. W bagażu podręcznym można przewozić jedynie małą ilość substancji płynnych. Płyny muszą znajdować się w osobnych pojemnikach o pojemności nieprzekraczającej 100 ml każdy. Pojemniki muszą być umieszczone w przezroczystej plastikowej torebce z wielokrotnym zamknięciem, o wymiarach ok. 20 x 20 cm. Do płynów zalicza się kremy, balsamy i olejki; zawartość pojemników ciśnieniowych, w tym piankę do golenia i inne pianki; wodę i inne napoje; zupy, syropy i dezodoranty; pasty, w tym pasty do zębów i wszelkie inne przedmioty o podobnej konsystencji; tusze do rzęs; żele, w tym żele do włosów i do kąpieli; aerozole, perfumy oraz mieszanki substancji stałych i ciekłych.

W bagażu rejestrowanym nie wolno przewozić następujących przedmiotów: pieniędzy, papierów wartościowych; biżuterii, metali szlachetnych, kamieni szlachetnych i półszlachetnych; komputerów, aparatów fotograficznych, kamer wideo, telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych lub technicznych oraz ich akcesoriów; dokumentów urzędowych, handlowych lub prywatnych; dokumentów tożsamości; kluczy oraz dzieł sztuki.

Linie lotnicze zrzekają się wszelkiej odpowiedzialności za stratę, zniszczenia lub jakiekolwiek opóźnienia bagażu rejestrowanego zawierającego wymienione wyżej przedmioty. 

Transfery i przejazdy podczas zwiedzania


TRANSFERY LOTNISKOWE I PRZEJAZDY PODCZAS REALIZACJI PROGRAMU ZWIEDZANIA

 

Transfery lotniskowe odbywają się samochodami, busami i autokarami do wyłącznej dyspozycji naszej grupy. 

Program zwiedzania realizowany jest z wykorzystaniem środków komunikacji miejskiej (przede wszystkim metra), ponieważ jest to najszybsza i najwygodniejsza metoda poruszania się po dużych miastach. 

W przypadku niektórych wycieczek część programu realizowana jest busem lub autokarem do wyłącznej dyspozycji grupy - zawsze jest to zaznaczone w programie wycieczki. Niekiedy korzystamy również z komunikacji podmiejskiej oraz z pociągów, oczywiście pod opieką pilota.

Hotele i wyżywienie


SPRAWDZONE HOTELE W DOGODNEJ LOKALIZACJI

W programie wycieczki zawsze podajemy standard hoteli, ich podstawowe wyposażenie oraz lokalizację. Wszystkie pokoje na naszych wycieczkach mają prywatne łazienki. Również lokalizacja hoteli jest niezwykle dogodna, tak aby łatwo można było zrealizować program zwiedzania! 
Przypominamy, że
doba hotelowa trwa najczęściej od 14:00, a kończy się ok. 10:00, zatem może się zdarzyć, że jeśli przyjedziecie do hotelu we wczesnych godzinach porannych, Wasze pokoje jeszcze nie będą gotowe. W takiej sytuacji nastąpi złożenie bagażu w hotelowym depozycie, a grupa wyruszy na zwiedzanie pod opieką pilota. Również w przypadku wieczornych lotów powrotnych, wykwaterowanie z hotelu następuje zgodnie z obowiązującym czasem trwania doby hotelowej, a bagaż zostaje bezpiecznie złożony w hotelowej przechowalni, a grupa realizuje program. Dobę hotelową można ewentualnie przedłużyć na własny koszt według cennika hotelu i w zależności od dostępności pokoi. 


WYŻYWIENIE WEDŁUG PROGRAMU

 

W programie zawsze określamy rodzaj wyżywienia, jakie zapewnione będzie podczas wycieczki. Większość naszych city breaków zawiera śniadania, natomiast kolejne posiłki organizowane są na mieście. W programie zawsze podajemy przybliżony średni koszt obiadokolacji w danym miejscu.

 

Ponieważ, ze względu na kulturę poszczególnych krajów, nawet zwykłe śniadania mocno się różnią, chcielibyśmy przybliżyć kilka pojęć, którymi określamy wyżywienie na naszych wycieczkach:

  • Śniadania w formie bufetu kontynentalnego – śniadania podawane na słodko, w formie bufetu, często wzbogacone o płatki zbożowe, mleko, owoce i soki owocowe
  • Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu – posiłki w formie bufetowej, gdzie można wybierać spośród wielu propozycji
  • Obiadokolacje serwowane – obiadokolacje serwowane według tego samego menu dla całej grupy (najczęściej 2 dania + deser / owoc).

W przypadku przylotu w późnych godzinach wieczornych zamiast obiadokolacji może zostać podana kolacja na zimno, zaś w przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe – informację, co do formy posiłku w takich sytuacjach poda Wam pilot wycieczki.

Ubezpieczenie w podróży

 

BEZPIECZNA PODRÓŻ Z MATIMPEX TRAVEL

 

Podczas wyjazdu wszyscy Uczestnicy naszych wycieczek są objęci ochroną ubezpieczeniową, zapewnianą przez Towarzystwo Ubezpieczeń SIGNAL IDUNA. Przy każdym programie pojawia się informacja, jakie ubezpieczenie wliczone jest w cenę wycieczki, a kwoty gwarancyjne wskazane są na umowie. Ubezpieczenie obejmuje również leczenie przewlekle chorych w przypadku zachorowania za granicą.
Możliwe jest również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w wycieczce oraz rozszerzenie ubezpieczenia do wyższych kwota gwarancyjnych. Prosimy aby pamiętać, że ubezpieczenie od kosztów rezygnacji działa jedynie w przypadku nagłego zachorowania Uczestnika lub bliskiej mu osoby, nie działa jednak w przypadkach takich jak cofnięcie urlopu przez pracodawcę. Dopłaty z tytułu rozszerzonego ubezpieczenia można dokonać jedynie momencie płatności zaliczki.
Szczegółowe warunki ubezpieczenia znajdziecie w zakładce Dokumenty.

Podróże z dziećmi


PODRÓŻE Z NAJMŁODSZYMI CZŁONKAMI RODZINY

 

Ze względu na charakter oraz intensywność naszych wycieczek sugerujemy, aby nie zabierać na nie dzieci poniżej 10 roku życia. W przypadku podróży z dziećmi, prosimy, aby pamiętać o tym, że dziecko musi posiadać własny dokument tożsamości (paszport lub tymczasowy dowód osobisty). Dodatkowo w przypadku, kiedy dziecko nie podróżuje z rodzicami, lecz np. z dziadkami, czy innymi krewnymi (zwłaszcza w przypadku, kiedy nazwisko dziecka różni się od nazwiska opiekuna), doradzamy posiadanie pisemnego upoważnienia od rodziców dziecka - pozwoli to uniknąć nieprzyjemności przy kontroli granicznej oraz wątpliwości, czy rodzice dziecka faktycznie wyrażają zgodę na jego wyjazd z kraju. 
Jeśli chcecie zabrać swoje pociechy na nasz city break, sugerujemy wcześniejszy kontakt. Z przyjemnością doradzimy, które kierunki i punkty programu będą interesujące dla młodszych członków rodziny.