City Breaki Francja

 

CITY BREAK PARYŻ

Paryż to pępek świata, miasto miłości i świateł, stolica mody i całej Francji! To prawdziwe miasto-legenda, które chciałby odwiedzić każdy turysta choć raz w życiu! A naprawdę warto – Paryż to kwintesencja elegancji i miejskiego szyku, to niezrównane zabytki, przebogata historia oraz najbardziej wyrafinowana kuchnia świata!

Co warto zobaczyć w Paryżu? Niekwestionowanym symbolem Paryża jest Wieża Eiffla – początkowo niechciana i wyśmiewana Żelazna Dama, dziś jest dumą wszystkich Francuzów! Odwiedzając miasto koniecznie trzeba zajrzeć do Luwru, by zobaczyć słynną Mona Lisę, a także wybrać się do Muzeum Orsay, by podziwiać dzieła impresjonistów, którzy swoją twórczością rozsławili Montmartre – jedną z najbardziej klimatycznych dzielnic Paryża. Punktem obowiązkowym na liście wszystkich odwiedzających Paryż jest też rejs stateczkiem wycieczkowym po Sekwanie. To najprzyjemniejszy sposób zwiedzania miasta, a z perspektywy rzeki pięknie prezentują się zabytki położone nad rzeką!
Czas wolny warto wykorzystać na wycieczkę do Wersalu. To właśnie tutaj znajduje się słynny kompleks pałacowy, będący symbolem francuskiej monarchii absolutnej. W Wersalu na pewno oczaruje Was królewski przepych oraz spokój pałacowych ogrodów!