City Breaki w Belgii

CITY BREAK BRUKSELA

 

Bruksela to nie tylko stolica kraju i polityczne serce Europy, ale też jedno z najpiękniejszych miast w Belgii! Rozległe place, secesyjne kamienice, liczne parki, uliczki starego miasta, komiksowe murale i wszechobecny zapach czekolady tworzą niepowtarzalną mieszankę. Będąc w Brukseli warto również odwiedzić pobliską Antwerpię - portowe miasto, w którym mieszkał i tworzył Rubens. 

Co warto zobaczyć w Brukseli? Wizytówką miasta jest rozległy Grand Place, uważany za jeden z najpiękniejszych rynków świata! Otoczony kunsztownie ozdobionymi kamienicami cechowymi jest miejscem, które tętni życiem przez całą dobę. Koniecznie trzeba też zobaczyć Manneken Pis – siusiającego chłopca, będącego symbolem Brukseli. Warto wybrać się na spacer szlakiem belgijskiej secesji, która śmiało może konkurować z tą najsłynniejszą – wiedeńską. Można też poczuć się jak dziecko i wybrać się na przechadzkę szlakiem murali przedstawiających najpopularniejsze postaci z belgijskich komiksów. Koniecznie trzeba też odwiedzić nowoczesną Dzielnicę Europejską, gdzie znajdują się siedziby najważniejszych organów UE, w których zapadają decyzje dotyczące polityki europejskiej. Obowiązkowym punktem jest też spróbowanie legendarnych belgijskich frytek oraz nie mniej słynnej czekolady!

W czasie wolnym warto też wybrać się do najpiękniejszego z flamandzkich miast - urokliwej Gandawy poprzecinanej siecią kanałów!

CITY BREAKI W BRUKSELI