City Breaki w Turcji

 

CITY BREAK ISTAMBUŁ


Położony nad Morzem Marmara i Cieśniną Bosfor
Istambuł to najludniejsze i największe miasto Turcji. To gwarna, tętniąca życiem metropolia, którą zamieszkuje ok. 15 milionów ludzi! Istambuł plasuje się wysoko na liście najchętniej odwiedzanych miast świata ze względu na swoje unikatowe położenie na dwóch kontynentach, wielowiekową historię sięgającą czasów starożytnych, bezcenne zabytki i jedyną w swoim rodzaju atmosferę, będącą mieszanką świata wschodniego i zachodniego!

Co warto zobaczyć w Istambule? Zabytkowe dzielnice Istambułu zostały w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – wśród bezcennych zabytków starego miasta znajduje się m.in. zamieniona w muzeum Aya Sofia, oszałamiający Błękitny Meczet czy przeogromny Pałac Topkapi, który przez ponad 400 lat pełnić funkcję centrum politycznego całego imperium! Nie mniejszą atrakcją od zabytków historii i sztuki, są tętniące życiem stambulskie bazary, na których można kupić prawie wszystko, a sztuka targowania się doprowadzona jest do perfekcji! Kolorowe dywany, mozaikowe lampy, bogato zdobiona ceramika, tureckie przysmaki i aromatyczne przyprawy przyciągają oko każdego turysty! 
W czasie wolnym koniecznie trzeba wybrać się rejs po Bosforze i pokonać granicę między kontynentami!

Brak aktualnych terminów

Na chwilę obecną nie ma dostępnych terminów na tą wycieczkę. Możesz zapytać o pakiet - stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie!