City Breaki w Czechach

CITY BREAK PRAGA

Położona nad Wełtawą Praga to nie tylko czeska stolica, ale też jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Od wieków przyciągała ludzi o niepospolitych poglądach, otwartych umysłach i chęci odkrywania świata. Tu spotykali się alchemicy i złotnicy, pracując nad wynalezieniem kamienia filozoficznego. Bogata historia i mistyczna atmosfera to idealne dopełnienie dla ciekawej architektury miasta. 

 

Co warto zobaczyć w Pradze? Obowiązkowym punktem na liście każdego turysty przybywającego do Pragi jest, wpisane na listę UNESCO, Stare Miasto, obejmujące tereny otaczające Rynek Staromiejski oraz kompleks zamkowy na Hradczanach. Miłośników książek zachwyci Biblioteka w Strahovskim klasztorze, zaś tych, którzy kochają dobre historie - ruchomy zegar Orloj. Koniecznie trzeba wybrać się do Dzielnicy Żydowskiej i poczuć jej niesamowitą atmosferę. Nie można też pominąć spaceru przez jeden z najsłynniejszych mostów świata - przepiękny Most Karola. 

W czasie wolnym warto wyruszyć na poszukiwanie niekonwencjonalnych prac najsłynniejszego czeskiego rzeźbiarza Cernego lub zaszyć się winnicach otaczających historyczne centrum Pragi. Można również wybrać się na rejs stateczkiem po Wełtawie lub na pyszne czeskie piwo do jednego z historycznych pubów. 

CITY BREAKI W PRADZE