City Breaki na Ukrainie


CITY BREAK KIJÓW

Kijów to największe miasto i jednocześnie stolica Ukrainy, położona malowniczo na obydwu brzegach Dniepru. Założony na szlaku handlowym łączącym Skandynawię z Konstantynopolem Kijów przeżywał prawdziwy rozkwit w średniowieczu, z kolei w czasie rozbiorów był ostoją polskości. Dziś Kijów to miasto o ogromnym znaczeniu dla państwowości Ukrainy i jedno z najpiękniejszych miast w kraju!

Co warto zobaczyć w Kijowie? Choć mocno zniszczony w czasie wojny, Kijów zyskał na znaczeniu, gdy Ukraina stała się częścią ZSRR, co pozwoliło na odbudowanie zniszczeń i restaurację zabytków. Dziś Kijów zachwyca prawdziwymi skarbami architektury, zwłaszcza tej sakralnej! Wpisane na listę UNESCO Ławra Peczerska i tysiącletni Sobór Mądrości Bożej to miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas wycieczki do Kijowa! Warto wybrać się również w okolice Andrijewskiego Uzwizu, aby odnaleźć artystyczną stronę miasta, w którym mieszkał choćby Bułhakow oraz zajrzeć na Majdan, gdzie rozgrywają się najważniejsze wydarzenia na Ukrainie.

W czasie wolnym warto spojrzeć na Kijów z perspektywy rzeki, podczas rejsu stateczkiem wycieczkowym oraz spędzić chwilę na jednej z naddnieprzańskich plaż, tak jak robią to mieszkańcy miasta! 


CITY BREAK LWÓW

Lwów to, w opinii wielu osób, najpiękniejsze miasto Galicji, z którym nie może równać się nawet Kraków! Lwów od wieków był ośrodkiem życia kulturalnego, naukowego i artystycznego tej części Europy, a dawną świetność do dziś czuć w atmosferze miasta.

Co warto zobaczyć we Lwowie? Lwów to miasto, w którym przez wieki mieszały się kultury i religie, co widać w architekturze, a w szczególności w mnogości zabytkowych kościołów, należących do różnych wyznań. Warto odwiedzić choćby rzymskokatolicką Katedrę Łacińską; pełną cudów Katedrę Ormiańską; greckokatolicki Sobór św. Jura czy prawosławną Cerkiew Wołoską. Lwów słynie też z zabytkowych cmentarzy, z których najpiękniejszy jest Cmentarz Łyczakowski, z kwaterą wojskową i Cmentarzem Orląt Lwowskich. 

W czasie wolnym koniecznie trzeba pójść do jednej z zabytkowych kawiarni, z których słynie miasto. Warto też zajrzeć do Muzeum Browarnictwa, do Fabryki Czekolady, czy na jedno z licznych podwórek, które często zaskakują swoim wyglądem, jak np. Podwórko Zaginionych Zabawek. 


CITY BREAK
ODESSA

Odessa to trzecie, po Kijowie i Charkowie, miasto Ukrainy i najbardziej znany ukraiński kurort. Choć tereny te zamieszkane były już w starożytności, to samo miasto założyła dopiero caryca Katarzyna II, a jego projekt powierzyła Hiszpanowi Jose de Ribasowi, zwanemu przez mieszkańców po prostu Deribasem. Deribas wywiązał się z zadania znakomicie, wznosząc miasto pełne wspaniałych budowli i reprezentacyjnych alei, które do dziś przyciągają do Odessy turystów z całego świata!

Co warto zobaczyć w Odessie? Dwa najważniejsze symbole miasta to Schody Potiomkinowskie, wznoszące się dumnie nad brzegiem Morza Czarnego i Bulwarem Nadmorskim oraz budynek Teatru Opery i Baletu, czyli jedna z najpiękniejszych scen operowych na świecie! Obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Odessy jest spacer reprezentacyjną Aleją Deribasowską, przy której znajdują się m.in. Sobór Przemienienia Pańskiego, Filharmonia, Belweder czy Hotel Pasaż. 
W czasie wolnym warto zejść na chwilę pod ziemię, bowiem Odessa słynie również z prawdopodobnie najdłuższych katakumb na świecie, liczących sobie przynajmniej 2500 km! Trzeba też pamiętać, że Odessa to nie tylko miasto portowe, ale też wspaniały czarnomorski kurort z pięknymi plażami, zatem stanowi idealne miejsce na krótki wypoczynek. Ci zaś, który nie lubią plażować, mogą wybrać się do ruin Twierdzy Akermańskiej położonej zaledwie 70 km od Odessy.

 

Nasze city breaki w Kijowie

Nasze city breaki w Kijowie

Nasze city breaki we Lwowie

Nasze city breaki we Lwowie

Nasze city breaki na Ukrainie

Nasze city breaki w Odessie