City Breaki w Rosji


CITY BREAK MOSKWA

Moskwa to stolica i najwspanialsze miasto Rosji! To ogromna metropolia, w której historia miesza się w nowoczesnością. Dziś to główny ośrodek kulturalny, religijny i gospodarczy Rosji, a także jedno z najważniejszych centrów finansowych świata! Historyczna zabudowa miasta wpisana jest w dużej części na listę UNESCO. Galeriami sztuki są tu nawet stacje metra! Warto odwiedzić Moskwę choćby na kilka dni i poczuć jej niesamowitą atmosferę!

Co warto zobaczyć w Moskwie? Chyba każdy turysta pierwsze kroki kieruje na Plac Czerwony, którego sama nazwa oznacza piękno. To tu znajduje się słynna Cerkiew Bazyla Błogosławionego o kolorowych kopułach i bogato zdobionych wnętrzach. W tej okolicy zobaczycie też zabytkowy gmach Domu Towarowego oraz Mauzoleum Lenina. Punktem obowiązkowym jest też moskiewski Kreml ze Skarbcem kryjącym niezmierzone bogactwa Rosji. Stary Arbat przypadnie do gustu miłośnikom literatury, zaś Moskwa City amatorom architektury nowoczesnej. Warto też odwiedzić kolorową dzielnicę Izmailowo zwaną “Małym Kremlem” oraz podziwiać widok ze Wzgórz Worobiowych.

W czasie wolnym proponujemy wizytę w Muzeum Kosmonautyki, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawostek o słynnym wyścigu kosmicznym. Warto też popłynąć stateczkiem na wycieczkę po rzece Moskwie i zobaczyć jak wygląda rosyjska stolica od nieco innej strony.

 

CITY BREAK PETERSBURG

Petersburg - osada, która swą nazwę wzięła od św. Piotra, to dziś drugie po Moskwie, największe miasto w Rosji i pierwsze na liście najchętniej odwiedzanych miast w kraju. Nie bez powodu! Petersburg ma do zaoferowania naprawdę wiele – od zabytków sakralnych i historycznych, przez niesamowite kompleksy pałacowe, bezcenne dzieła sztuki i słynne teatry, do miejsc związanych z historią nowoczesną.

Co warto zobaczyć w Petersburgu? Do Petersburga warto przyjechać choćby po to, by odwiedzić Sobór na Krwi o charakterystycznych kolorowych kopułach lub spędzić czas podziwiając zbiory Ermitażu – muzeum, pod względem wielkości i wartości zbiorów, porównywalnego z Luwrem. Punktem obowiązkowym jest spacer po Newskim Prospekcie – najbardziej reprezentacyjnej alei Petersburga i wizyta na Placu Senackim, gdzie stoi Miedziany Jeździec.

Przy okazji wizyty w Petersburgu koniecznie trzeba wybrać się również do położonego nad Zatoką Fińską Peterhofu, gdzie w pałacowych ogrodach podziwiać można niesamowite kaskadowe fontanny! Na uwagę zasługuje również ogromny kompleks pałacowy w Carskim Siole, gdzie wśród innych skarbów znajduje się replika słynnej Bursztynowej Komnaty. 

W czasie wolnym warto wybrać się na nocny rejs po Newie i zobaczyć jak kolejno otwierają się mosty nad rzeką, przepuszczając pełnomorskie statki. 

 

WIZY DO ROSJI

Do Petersburga wydawana jest bezpłatna wiza elektroniczna, natomiast w przypadku wylotu do Moskwy, koniecznie będzie posiadanie regularnej wizy turystycznej. Krótki przewodnik po rosyjskich wizach oraz instrukcję jak wypełnić wniosek wizowy, znajdziecie tutaj.

 

Na chwilę obecną nie ma dostępnych terminów na tą wycieczkę. Zapraszamy wkrótce!

Możesz też zapytać o pakiet - stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie!

Na chwilę obecną nie ma dostępnych terminów na tą wycieczkę. Zapraszamy wkrótce!

Możesz też zapytać o pakiet - stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie!