CITY BREAKI W JORDANII

CITY BREAK JORDANIA

Jordania to nie tylko część Ziemi Świętej, ale też kraj w którym krzyżowały się ścieżki wielu kultur, z których najsłynniejsze jest kupieckie plemię Nabatejczyków, odpowiedzialne za budowę niesamowitego skalnego miasta w Petrze. Jordania to tętniący życiem Amman, wykopaliska w Dżerasz, bezcenna Petra i oszałamiające Wadi Rum. Jordania to też typowa bliskowschodnia, aromatyczna kuchnia, która nie ma sobie równych!

Co warto zobaczyć w Jordanii? Turystów do Jordanii przyciąga przede wszystkim skalne miasto Nabatejczyków – różowo-złota Petra z imponującymi budowlami wykutymi w skałach! Choć nie znalazła się na Liście Starożytnych Cudów Świata (obejmujących jedynie obiekty z Basenu Morza Śródziemnego), to bezsprzecznie do tych cudów należy, a żadna wycieczka do Jordanii nie może odbyć się bez wizyty w skalnym mieście! Jordania to też kraj bezkresnych pustyń i koniecznie trzeba odwiedzić chociaż jedną z nich! Słynna Wadi Rum, niejako odkryta przez Lawrence'a z Arabii, uważana jest za najpiękniejszą pustynię świata, a wrażenia z jeep safari na pewno pozostaną z Wami do końca życia! Warto wybrać się również nad Morze Martwe, którego brzeg wygląda tu nieco inaczej niż w sąsiednim Izraelu. Koniecznie trzeba spojrzeć na okolicę z Góry Nebo i dać sobie chwilę na podziwianie bizantyjskich mozaik w pobliskiej Madabie! 

W czasie wolnym warto spróbować specjałów bliskowschodniej kuchni!

Brak aktualnych terminów

Na chwilę obecną nie ma dostępnych terminów na tą wycieczkę. Możesz zapytać o pakiet - stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie!