City Breaki w Gruzji


CITY BREAK GRUZJA

Gruzja to jeden z najpiękniejszych krajów świata! Malowniczo położona pomiędzy górami Kaukazu, a Morzem Czarnym oferuje zarówno wspaniałe krajobrazy i fascynującą historię, której początki sięgają kilku tysięcy lat przed naszą erą. To w Gruzji znajdują się mityczne krainy, takie jak Kolchida, to tutaj Argonauci poszukiwali Złotego Runa, a legendarna Królowa Tamar jednoczyła kraj! To w końcu stąd pochodzi wino…

Co warto zobaczyć w Gruzji? Będąc w Gruzji nie można pominąć Tbilisi – to największe miasto i zarazem stolica kraju. Warto zwiedzić stare miasto – kolorową dzielnicę Sololaki, dzielnicę termalną Abanotubani i twierdzę Narikala, której ruiny dumnie wznoszą się nad miastem w towarzystwie pomnika Matki-Gruzji. Koniecznie trzeba zajrzeć do tbiliskich kościołów, tych najstarszych o niepowtarzalnym klimacie, jak choćby Katedra Sioni i tych najnowszych, jak Cminda Sameba, które oszałamiają przepychem. Duże wrażenie robi też nowa dzielnica miasta z Parkiem Europejskim.

Przy okazji wizyty w Tbilisi warto zobaczyć dawną stolicę, Mcchetę, która jest dziś urokliwą wioską położoną nad rzeką, a także miasteczko Gori, gdzie znajduje się dom rodzinny Stalina, który w Gruzji jest otoczony swoistym kultem, mimo swych licznych zbrodni.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Gruzji jest położony w górach Kościół Kazbegi-Gergeti – to najbardziej pocztówkowy widok w całym kraju! Przy ładnej pogodzie można zobaczyć stąd Kazbek i kilka innych kaukaskich szczytów, a sama podróż przez Gruzińską Drogę Wojenną robi oszałamiające wrażenie!
W czasie wolnym warto zagubić się chwilę w labiryncie tbiliskich uliczek i spróbować specjałów lokalnej kuchni!

Nasze city breaki w Gruzji