City Breaki na Cyprze

CITY BREAK PAFOS

 

Położone nad morzem Pafos to jeden z dwóch (obok Aya Napy) najważniejszych ośrodków turystycznych na Cyprze. Błękitne wody Morza Śródziemnego, niezwykła mieszanka wpływów greckich, tureckich i arabskich oraz bogata historia tego regionu sprawiają, że warto tu przyjechać choćby na weekend, by połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem. Zgodnie z legendą, właśnie w okolicy Pafos, przyszła na świat bogini miłości Afrodyta, która miała wyłonić się z piany morskiej w miejsku, w którym dziś zobaczycie Skałę Afrodyty!

Co warto zobaczyć w Pafos? Najważniejszą atrakcją turystyczną w Pafos są stanowiska archeologiczne, dzięki którym Pafos zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! W Kato Pafos zobaczycie bezcenne mozaiki, wykute w skale królewskie grobowce, fortecę zwaną zamkiem, broniącą miasta od strony morza. W licznych knajpkach przy promenadzie Posejdona lub na starym mieście w Pafos spróbujecie cypryjskiej kuchni, z pysznym grillowanym serem halloumi na czele.

W czasie wolnym warto też wybrać się choćby do Limassol, gdzie czeka na Was niemal 17-kilometrowa promenada, słone jezioro i kolejne skarby starożytnej architektury.