City Breaki w Austrii

 

CITY BREAK WIEDEŃ

 

Położony malowniczo nad Dunajem Wiedeń to największe miasto i jednocześnie stolica Austrii. To jedno z najchętniej odwiedzanych miast Europy, pełne zabytków ze wszystkich epok, z przewagą tych z XIX-wiecznego historyzmu i secesji! To niezwykle elegancka metropolia z bogatą historią, która przyciąga turystów z całego świata!

Co warto zobaczyć w Wiedniu? Cała wiedeńska starówka została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamknięte historycznym Ringiem zabytki warte zobaczenia to choćby gotycka Katedra św. Szczepana, budynek austriackiego Parlamentu czy neogotycki Ratusz. Wiedeń to też miasto królewskich pałaców, wśród których na uwagę zasługują Hofburg, z pięknymi komnatami i Hiszpańską Szkołą Jazdy; rezydencja Marii Teresy i cesarzowej Sissi Schonbrunn, czy wiedeński Belweder z przepięknymi ogrodami i kolekcją malarstwa secesyjnego.

Czas wolny warto poświęcić na wizytę w Domu Mozarta lub Muzeum Dźwięków, a także na przedstawienie w Operze Wiedeńskiej. W końcu Wiedeń to prawdziwa europejska stolica muzyki, w której tworzyli najwięksi kompozytorzy świata.

Brak aktualnych terminów

Na chwilę obecną nie ma dostępnych terminów na tą wycieczkę. Możesz zapytać o pakiet - stworzymy ofertę specjalnie dla Ciebie!